YANGIN İHBAR SİSTEMLERİ

gebze yangın ihbar sistemleri

Yangın ihbar sistemleri konusunda deneyimli ve uzman kadromuzla son teknoloji ürün ve ekipmanlarla kaliteden ödün vermeden çalışmaktayız. Yangın en tehlikeli olaylardan biridir. İnsanın başına gelecek bu durumu engellemek için kocaeli yangın alarm sistemleri geliştirilmiştir. Ateş bazı durumlarda dostumuz olsa da, kontrolsüz olduğu zaman bizim en büyük düşmanımız olabilir. Ateş elbette yıkıcıdır ve ateşten çıkan duman zehirli ve tehlikeli bir atmosfer yaratır. gebze adresli adressiz yangın alarm sistemleri. kocaeli, gebze yangın alarm bakım ve sorun giderme servis hizmetlerimiz mevcuttur. Bir yangının hızlı bir şekilde tespiti ve kontrol altına alınması, her yıl birkaç bin can kaybına, binlerce yaralanmaya ve milyonlarca liralık zarardan tasarrufta bulunabilir.

Gebze, Yangın ihbar sistemiduman dedektörleri ve alarm cihazları yaşam güvenliğini arttırmak için bir araya gelmiştir. Otomatik yangın alarm sisteminin amacı, yangını tespit etmek, kontrol panelini ve uygun yetkilileri uyarmak ve harekete geçmek için görevlileri bilgilendirmektir.

kocaeli yangın alarm

Gebze, Yangın Söndürme Sistemleri

Otomatik yangın algılama sistemi, diğer tüm varlıklar gibi, 10 ila 15 yıllık bir ömre sahiptir. 15 yıl sonra, artık güvenilir olarak kabul edilmemektedir ve onarımı için parça bulunmayabilir. yangın alarm sistemleri bakım onarım servis hizmetleri. Bu yüzden yıllık bakımlarınızı kesinlikle yaptırmalısınız. ISTClouds olarak uygun fiyatlara bakım anlaşmaları yapmaktayız. Gebze, Yangın alarm sisteminizin düzgün bir şekilde çalışmasını istiyorsanız yıllık bakımlarını mutlaka yaptırmalısınız.

Gebze, Yangın algılama sistemi bugün bir FACP’den (yangın alarm kontrol paneli) oluşur – bu, sistemin beynidir ve hızlı kararlar verebilmektedir. Algılama cihazları, duman dedektörlerinden ve ısı dedektörlerinden, bir dedektörde bir dizi fonksiyon içeren çoklu-özellikli dedektörlere kadar gamutu çalıştırır.gebze,dilovası,çayırova yangın alarm sistemleri. Günümüzde üretilen dedektörlerin birçoğu, dedektörde, dedektörün FACP’ı yangının bulunduğu yere tam olarak bildirmesini sağlayan adreslenebilir anahtarlara sahiptir. Yangın algılama sistemleri kurulumu. Algılama cihazları, duman veya yanma parçacıklarının varlığını tespit eder ve daha sonra FACP’yi bir problem hakkında uyarır; FACP daha sonra hangi eylemin uygulanacağına karar verir.

Kocaeli,Yangın Sistemleri
Yaşam güvenliğini arttırmak ve istenmeyen ya da rahatsız edici alarmların potansiyelini azaltmak için tasarlanmış bir dizi özel tespit cihazı bulunduğunu unutmayın. Organize sanayi yangın ihbar sistemleri. Ayrıca, operasyonunuzun koşullarını gözden geçirirken değerli yardımlar sağlayabilecek ve ihtiyaçlarınız için rehberlik ve tavsiyelerde bulunabilecek nitelikli profesyoneller de bulunmaktadır. Uzman ekibimizle bu profesyonelliği sizlere sunmaktayız.

gebze organize sanayi, yangın alarm, yangın ihbar sistemleri

FACP’lerin Haberleşmesi
Gebze yangın algılama sistemleri bakım onarım ve servis hizmetleri. FACP, bulguları diğer alan dedektörleriyle teyit edebilir, böylece rahatsız edici veya yanlış alarm potansiyelini azaltabilir. FACP, binanın sakinlerini harekete geçmeye teşvik edecek sesli ve görsel bildirim cihazlarını etkinleştirebilir. Bildirim cihazları, yüksek sesli bir korna, yanıp sönen bir flaş ışığı, bir çan, bir gong veya sakinlere sözlü talimatlar veren yüksek sesli bir hoparlör olabilir. Sadece bir binanın belirli katlarında aktif olabilir. kocaeli ve gebzede ağılıklı faliyet yürüten firmamız,Yüksek binalarda, yangın zemini, yukarıdaki zeminde ve aşağıdaki zeminde alarm vermek yaygındır. Bu, tüm binayı tahliye etme ihtiyacını azaltır. Bir hastanede ya da geniş kapsamlı bir bakımevinde, FACP, belirli kişileri, personelin durumu kontrol etmesine ve genel tahliye kararı vermesine izin vermesi için sadece bildirebilir.

Tüm yangın alarm ve algılama sistemlerinin periyodik bakım ve bakım gerektirdiğini unutmamak önemlidir. Yerel AHJ’ye (yetki sahibi olan yetkiye) bağlı olarak, yıllık, yarı yıllık veya aylık sistem testi için gereklilikler olabilir. gebze yangın alarm ve ihbar firmaları. Test, yetkili, iyi eğitimli personel tarafından yapılmalıdır. Doğru monte edilmiş ve bakımı yapılmış bir sistem, yaşamları kurtarır ve mal hasarını azaltır.

yangın dedektörü, duman sensörü, duman dedektörü, gebze yangın alarm
gebze yangın ihbar sistemleri, yangın alarm firmaları

Gebze Hava Örneklemeli Duman Dedektörleri

Bu sistemde; muhafaza edilmesi gereken bölgelerden çektiği hava, bir boru ağı yardımıyla dedektöre yollanır. Dedektör; yüksek hassasiyete sahiptir. Uyarı sinyali verilmesi sonucunda işlem başlar. Kurulum maliyeti açısından oldukça avantajlı olan bu sistem; rutin bakım açısından da sorun teşkil etmemektedir. Giriş-bakım sorunlarının olduğu yerlerde, atrium, yüksek yapı, yapı boşlukları, karmaşık çatı yapıları, kurulumun gözükmemesi gereken yerler gibi yüksek koruma istenen bölgelerde, toz ve kir gibi çevre kirliliğinin olduğu alanlarda kullanılmaktadır. Birincil örnekleme ve ikincil örnekleme olmak üzere 2 türü bulunmaktadır.

Birincil örnekleme sistemi: gebze yangın ihbar, Bu sistemde; 1500 metreküp hacme sahip bir dedektör kullanılmaktadır. Korunan bölgedeki duman taneciklerinin havalandırma sisteminden geçeceği düşüncesiyle çalışmaktadır. 1 m/s’den fazla hava hızının olduğu durumlarda kullanılmaktadır. Hava koşullandırma sistemleriyle birlikte kullanılması durumunda performansı optimuma çıkmaktadır.

İkincil örnekleme sistemi: Boru ağında yer alan numunelik deliklerle analiz işlemi gerçekleşmektedir. gebze organize yangın ihbar firmaları. Hava hareketlerinin yavaş olduğu durumlarda tercih edilir. Boru ağında yer alan deliklerin çapları; hidrolik hesap programı yardımıyla belirlenmektedir. Yüksek depo ve atrium gibi, tavan yüksekliğinin fazla olduğu bölgelerde; çok seviyeli numune deliklerinin kullanılması uygun görülmektedir.

Gebze, Hava Örneklemeli Duman Dedektörlerinin Hassasiyeti

yangın ihbar sistemleri bakım sözleşmesi. Bu sistem; hassasiyeti sayesinde can ya da mal kaybına neden olabilecek durumlarda olası zararların önüne geçmektedir. Yangına yüksek hassasiyet göstererek, yangının erken evrelerde tespit edilmesine olanak sağlamaktadır. 3 farklı hassasiyet seviyesi bulunmaktadır. Normal noktasal duman dedektörünün hassasiyeti bunlar arasında 1. Sırada yer almaktadır. Arttırılmış hassasiyette % 2’nin üzerinde daha iyi verim alınmaktadır ve yüksek hassasiyette ise; % 0,8’den daha iyi verim alınmasını sağlamaktadır.

Birden fazla noktasal duman dedektörüyle ortaya çıkan hassasiyet; sadece bir tane yüksek hassasiyetli hava örnekleme dedektörüyle sağlanabilmektedir. gebze yangın ihbar cihazları. Aynı zamanda noktasal dedektörlerin kullanılamadığı alanlarda da düzenleme yapabilmektedir. Boru sistemi dahil olmak üzere, kurulumu ve bakımı noktasal dedektörlere oranla hem daha az maliyetli, hem de daha basit olmaktadır. Bir dedektörde % 0.05 duman yoğunluğuna göre ayar yapılmışsa; 20 delikli bir sistemde ortalama % 1 sistem duyarlılığı olacaktır. Hava örneklemeli sistemde en sık kullanılan dedektörler; ışık dağıtıcılı dedektörlerdir. Bunun birçok nedeni vardır. Kocaeli yangın alarm cihazları. Ancak özellikle; kirliliğe neden olmaması ve uzun ömre sahip olması en önemli etkenler arasında yer almaktadır. Özellikle de kirli ve tozlu ortamlarda; ışık dağıtıcılı dedektörlerden daha yüksek performans gösteren başka bir dedektör daha yoktur.

Gebze, Işık Dağıtıcılı Dedektörler

İlgili bölgeye giren hava; yüksek enerjili ışık kaynağında gönderilmektedir. gebze yangın alarm cihazları. Eğer havada duman parçacıkları var ise; ışığın dağılmasına neden olmaktadır. Dağılan ışığın miktarı da duman miktarıyla doğru orantılı olmaktadır. Katı hal ışık alıcısı tarafından analiz edilmektedir ve tozlardan korunmak amacıyla bu sistemde karmaşık filtre ya da toz engelleyici kullanılmaktadır.